Cyklus přednášek odborníků z praxe LS 2021/2022

Akce

,

Zprávy

Katedra informačních technologií uspořádala v LS 2021/2022 samostatný cyklus odborných přednášek na aktuální témata z oblasti Informačních a komunikačních technologií. Forma zvaných přednášek se bude předem stanovena dle domluvy mezi garantem předmětu a přednášejícím.

 

Z předpokládaných nabízených přednášek probíhal v LS (období březen až duben).

 

Datum Téma přednášky Přednášející Společnost
Jazyk  
on-line

Co nového umí Cisco Webex video zařízení

Jaroslav Martan

CISCO Systems (Czech Republic) s.r.o. čj Záznam

Přednáška je převážně věnována softwarovým a hardwarovým novinkám pro videokonference. V přednášce bude blíže rozebráno:
– RoomOS 11 – novou generaci systému, který pohání naše videokonference;
– rozšířenou interoperabilitu s konferencemi jiných výrobců – MS Teams, Google Meet, Zoom a další;
– Webex Desk Pro – první zařízení z nové generace, které přináší funkce, jež byly dostupné pouze samostatně nebo jen u vybraných modelů, např. USB passthrough, Presenter Track, současné kreslení pro dva uživatele (dvě aktivní pera) apod.;
– hot desking – autentizace uživatele pomocí NFC nebo USB-C.

on-line

Integrace, které šetří čas

Jaroslav Martan a Peter Morvay

CISCO Systems (Czech Republic) s.r.o. čj Záznam

Jak rychle a efektivně získávat a prezentovat data? Určitě se vám stalo, že jste potřebovali získat informace od uživatelů nebo ze zařízení. Jak k tomu přistoupit? Najmout méně zkušeného kolegu? Obírat o čas zkušeného a už zaneprázdněného kolegy? Nebo zkusit něco lepšího? Ukážeme si, jak se dají efektivně získávat vstupy od uživatelů i zařízení jako jsou na příklad senzory. Součástí ukázky bude i jejich uložení v zpracovatelné podobě nebo přehledné zobrazování.

24. 3. 2022

SEO, UX a copyrighting

Richard Klačko               

Taste, a. s. čj TI

Cíle SEO a UX se při tvorbě webu často prolínají a například při návrhu informační architektury webu je nutné využít to nejlepší z obou oborů. Je přece ve vašem zájmu stavět web tak, aby byl dobře dohledatelný (SEO) a zároveň snadno použitelný (UX). Více se dozvíte na přednášce.

7. 4. 2022

SIEM řešení (SOC koncept)

Ondřej Kováč               

Exclusive Networks / Fortinet čj Záznam

Jaké jsou bezpečnostní výzvy virtualizovaného prostředí? Jak lze detekovat bezpečnostní rizika? To vše se a ještě více se dozvíte na přednášce.