Tým ČZU zvítězil v soutěži Biz Sim Cup 2023

Homepage

V pátek 8. prosince 2023 se konalo národní finále soutěže Biz Sim Cup 2023. Závěrečný „souboj v manažersko-ekonomických dovednostech“ se opět po roce odehrál v prostorách Škoda Training centru Kosmonosy u Mladé Boleslavi.

Finálového kola soutěže se zúčastnilo 9 týmů a celkem 43 studentů, kteří postoupili z univerzitních kol tří vysokých škol, a to z České zemědělské univerzity v Praze (ČZU), Univerzity Hradec Králové (UHK) a Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE).

Vítězné skupiny studentů z předchozích školních turnajů se dle plánu utkaly v 8 kolech simulační hry, kde každé kolo má 10 virtuálních dní.

Tým z ČZU s originálním názvem „The Last Legend“ zvítězil a pohár pro celkového vítěze soutěže i včetně finanční odměny ve výši 40 000 korun. Druhé místo obsadil též tým z UHK s názvem „Bude doplněno“ a bronzové místo obsadili studenti z týmu „Spolek Ʃ“ z VŠE. Soutěžící z ČZU tak navázali na vítězství z roku 2021. Celkem si vítězné týmy odnesly částku 80 000 Kč.

Cílem simulační hry bylo stanovit vhodné logistické strategie, při kterých bylo nutné zásobovat centrální sklad produkty od dodavatele a regionální sklady napojené na centrální sklad. Odbyt prodávaných produktů závisel na vhodně zvolené cenové politice. Ceny produktů bylo třeba zvolit s odpovídající marží, aby bylo možné konkurovat ostatním týmům. Simulační hra byla realizována v prostředí systému SAP S/4 HANA. Soutěžící se tak seznámili s předním podnikovým informačním systémem.

Všem zúčastněným týmům děkujeme za účast a vítězům gratulujeme!