Pozvánka na víkendový ideathon s názvem 5Gthon

Akce

,

Zprávy

5Gthon: Za týden odstartuje první český virtuální ideathon. Přihlašte se a vyhrajte 30 000 a další zajímavé ceny!

 

Za týden odstartuje víkendový ideathon s názvem 5Gthon. Zapojit se může kdokoliv, kdo sám nebo se se svým týmem dokáže během jednoho víkendu vymyslet chytré řešení pro jedno z daných témat z oblasti Smart Cities. Soutěžící budou mít za úkol vymyslet a v detailu zpracovat návrh, jak v několika konkrétních oblastech zlepšit život v českých městech pomocí nových technologií s využitím 5G sítě. 5Gthon vyvrcholí 22. února závěrečnou konferencí, odbornými přednáškami a prezentací soutěžních návrhů s vyhlášením vítězů. Akci pořádá ministerstvo pro místní rozvoj společně s ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci společného projektu 5G pro 5 měst, plným názvem Podpora 5G sítí v oblasti Smart Cities. Spolupořadately jsou SIT Port, Hack Prague, CzechInvest, czechstartups.org. Akce je podporována také různými partnery.


Soutěž (ideathon) je určena inovativním jedincům, kteří dohromady vytvoří agilní týmy, které budou hledat zajímavá řešení na vybraná témata během víkendového ideatonu (18. – 20. 2.). Hlásit se budou jak vysokoškoláci z různých oborů, tak startupoví nadšenci, ale i již zaběhlé týmy stabilních firem. Limit není žádný, cíl je jasný – najíst inovace, které dokáží zlepšit náš svět a hlavně naši zemi.


5Gthon je závěrečnou akcí projektu Podpora 5G sítí v oblasti Smart Cities, coby nesmělého průkopníka v rozvoji chytrých aplikací a budování digitální infrastruktury v ČR. Cílem ideathonu je najít chytrá řešení pro rozvoj a budoucnost českých měst s využitím aplikací připojených v 5G síti. A to takových řešení, aby mohli lidé o svých městech hovořit jako o Smart Cities.


Více informací o akci naleznete na webových stránkách www.5Gthon.cz a na oficiální pozvánce, která je ke stažení <<ZDE>>.