Exkurze v Potravinářském pavilonu

Katedra informačních technologií PEF se 22. února 2023 zúčastnila komentované prohlídky základních potravinářských provozů, které jsou součástí Potravinářského pavilonu, který slouží jako Výukové centrum pro rozvíjení teoretických znalostí a praktických dovedností studentů Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (FAPPZ) na České zemědělské univerzitě v Praze.

Pracovníci wp byli seznámeni konkrétně o technologii zpracování masa, mléka, ovoce a zeleniny, lisovny olejů, pekárnu s cukrárnou a malý pivovar. V pavilonu navštívili gastro provoz či prostory pro testování výrobků v moderní senzorické laboratoři a nutriční poradenství. Zajímavostí pro návštěvníky wp nového pavilonu jsou výukové lávky, ze kterých lze pozorovat jednotlivé provozy bez nutného průchodu hygienickou smyčkou.

Na samotném závěru prohlídky byli všichni účastníci usazeni ve druhém patře v Restauraci, kde se plynule pokračovalo schůzí katedry. Na konci schůze došlo i k ochutnávce výrobků Potravinářského pavilonu.

Pracovníci wp děkují za možnost uskutečnění perfektně komentované prohlídky zaměstnancům Potravinářského pavilonu.