Biz Sim Cup 2023 – ČZU zná vítěze

Homepage

,

Nezařazené

,

Zprávy

 

Dne 20. listopadu 2023 uspořádala Katedra informačních technologií PEF ČZU v Praze ve spolupráci s Fakultou informatiky a managementu UHK, Škoda Auto, a. s. a SAP ČR soutěž, jejíž p odstatou byla logistická hra, kde každý tým představoval samostatnou firmu na virtuálním trhu.

Ve druhém ročníku soutěže přišlo poměřit své ekonomicko-manažerské schopnosti 46 soutěžících v 9 týmech (týmy byly složeny z českých i zahraničních studentů)

Cílem simulační hry bylo stanovit vhodné logistické strategie, při kterých bylo nutné zásobovat centrální sklad produkty od dodavatele a regionální sklady napojené na centrální sklad. Odbyt prodávaných produktů závisel na vhodně zvolené cenové politice. Ceny produktů bylo třeba zvolit s odpovídající marží, aby bylo možné konkurovat ostatním týmům. Simulační hra byla realizována v prostředí systému SAP S/4 HANA. Soutěžící se tak seznámili s předním podnikovým informačním systémem.

Všechny týmy byly za své úsilí oceněny drobnými předměty. Vítězné týmy byly oceněny dárky od Katedry informačních technologií PEF, dále od Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze a v neposlední řadě od společností SAP ČR a Škoda Auto, a.s., které akci spolupořádají. Drobné odměny od KIT, PEF ČZU, SAP ČR a ŠKODA AUTO, ale i šek s finančním odměnou dostaly vítězné týmy z rukou děkana PEF ČZU v Praze doc. Ing. Tomáše Šubrta, Ph.D.

První místo obsadil šestičlenný tým s názvem The Last Legend a získal finanční odměnu 15 000 Kč. Druhé místo zísto získal tým s názvem Bielefelders a za druhé místo si pětičlenný tým rozdělil částku 10 000 Kč. Krásnou třetí příčku obsadil tým s názvem WhatSAP?, jehož členové si odnesli odměnu v hodnotě 5 000 Kč. 

Vítězné týmy, který dosáhly nejvyšší hodnoty firmy, která závisela nejen na zisku zprodaného zboží, ale také na finanční zodpovědnosti vyplývající z míry zadlužení, nyní čekají velké přípravy na národní finále soutěže, které proběhne vprostorách Škoda Service Training Center (STC) Kosmonosy /Mladá Boleslav dne 8. 12. 2023. Utkají se tam vítězné týmy ze školních kol, kromě ČZU v Praze také týmy z Univerzity Hradec Králové a Vysoké školy ekonomické vPraze.

Velké poděkování patří zejména spoluorganizátorům z UHK doc. Ing. Pavlu Čechovi, Ph.D. a Mgr. Haně Rohrové, zástupcům SAP ČR a Škoda Auto, a. s. a dále děkanovi Provozně ekonomické fakulty ČZU v Praze a kolegům z Katedry informačních technologií PEF ČZU v Praze.