Hackathon pro studenty – prototypování aplikací na téma IoT a chytrá ČZU

Akce

,

Hackathony

Katedra informačních technologií pořádá 4. ročník hackathonu pro studenty ČZU. Bude se soutěžit v prototypování aplikací, využívající IoT v rámci univerzitního kampusu.

 

O čem to bude?

Téme 4. ročníku je:

„IoT a chytrá ČZU“

V rámci hackathonu se bude soutěžit v prototypování (návrh) aplikací na téma využití internetu věcí pro „smart campus“ ČZU. Soutěžit budou 3-členné týmy. Hlavním tématem tak bude hledání využití IoT technologií pro kampus ČZU, které bude mít přínos pro jak pro studenty, tak i pro univerzitu jako celek.    

Kdy a kde? 

Akce se koná 2. – 3. dubna 2019 na PEF v místnosti D207.

Předběžný program:

2. 4. 2019 8:45 Sraz účastníků, registrace
  9:00 Zahájení akce, zadání, úvodní slovo
  9:45 Odborné přednášky (Zealabs, Concur, IQRF) 
  10:40 Začátek prací
  22:00 Konec prací 1. den
3. 4. 2019 8:00 Zahájení 2. den 
  13:00 Deadline pro konec prací
  13:15 Prezentace prototypů
  17:00 Vyhlášení výsledků

Jak to bude probíhat?

Po zahájení bude několik odborných přednášek o IoT senzorech a prototypování aplikací. Dozvíte se, jaké jsou možnosti senzorové techniky, co je možné osadit, jak sbírat data atd. Dále se dozvíte něco o návrhu aplikace a prototypování. Úderem 10. hodiny započnou práce na prototypech. K dispozici bude celá místnost D207 a případně další malé místnosti. Zajištěno bude také nějaké občerstvení formou ovoce, baget, po celou dobu bude k dispozici káva, čaj a další nápoje. Během dne bude k dispozici několik mentorů, kteří vám pomohou a poradí. První den se skončí ve 22 hodin a pokračovat se bude druhý den od 8:00 až do 13:00. Následně budou probíhat prezentace navržených prototypů před odbornou portotou. Ta poté vybere 3 nejlepší týmy, které budou oceněny.  

Jaké budou výhry? 

Navržené prototypy bude následně hodnotit odborná porota složená ze zástupců wp, fakulty, firem a dalších. Soutěží se o věcné ceny, mimořádná stipendia,  poukázky do Alzy od společnosti SAP Concur, nebo zájezd na konferenci IoT tech Expo v Amsterdamu. Krom toho, každý získá cenné zkušenosti, kontakty a možnost navázání další spolupráce s fakultou, či zapojenými firmami. 

Pro koho je akce určena?

Hackathon je pro všechny studenty ČZU, všech fakult a oborů. Soutěží 3-členné týmy. 

Jak se přihlásit?

Vyplňrte formulář pod článkem a je to. Stačí vyplnit jméno vedoucího týmu, zvolit název a je to. 

Akci sponzorují

A podporují