Hackathon Všeradice 2017 – 2. ročník soutěže v prototypování aplikací

Hackathony

V rámci diplomantského semináře ve Všeradicích pořádá Katedra informačních technologií 2. ročník soutěže v prototypování aplikací. Není nutné umět programovat. Stačí trocha kreativity a zájem o aplikace jakéhokoli druhu.

V čem soutěž spočívá?

Úkolem bude vytvořit prototyp aplikace na zadané téma. Není nutné nic programovat. Hlavní je koncept. Využívat se mohou jakékoli prototypovací nástroje, ale i přímo vývojová prostředí.

Na místě bude odhaleno téma soutěže. Start je v 9:00 a týmy pak mají čas do 17:00 na vytvoření prototypu. Následně budou svou vizi prezentovat před ostatními týmy. Sami soutěžící si pak mezi sebou v hlasování vyberou vítěze.

Pro koho je soutěž určena?

Přihásit se mohou všichni studenti PEF (s omezením na diplomanty wp účastnících se diplomantského semináře, jejich přihlášení je možné po domluvě s organizátory). Soutěžící se hlásí prostřednictvím formuláře na tomto webu, každý jednotlivě. Týmy jsou maximálně 2 členné.

V případě potřeby zajistíme omluvu z výuky.

Kdy a kde?

Akce se uskuteční v rámci semináře pro diplomanty Katedry informačních technologií 2. 3. 2017. Místo konání je Zámecký dvůr Všeradice. Jedná se o nedávno zrekonstruovaný areál s vlastním pivovarem. Po soutěži tak můžete ochutnat jedinečné pivo Všerad.

Pro účastníky je zajištěn odvoz od školy (a zpět) autobusem. Na místě pak bude zajištěn oběd i večeře. Vše zdarma.

Co bude k dispozici?

Přinést si musíte jen vlastní počítač. K dispozici bude internetové připojení. Dále pak projektor pro finální prezentaci vašich nápadů, tablety s Androidem (Samsung a Asus), smartphony (Windows Phone a Android) a iPad mini. Přinést si ale můžete jakékoli vlastní zařízení.

Ceny

Na výherce čekají věcné ceny a také mimořádné stipendium.

Prototypování

Prototypování je technika, která se využívá při vývoji software. Jedná se o návrh aplikace, jejích funkcí, struktury a interakce s uživatelem. Používá se před započetím programování pro ujasnění zadání, ale často i pro vymýšlení a definování funkcí. Často slouží a pomáhá při komunikaci se zákazníkem a bývá i součástí smlouvy.

Podobně jako prototypy se také dělají wireframy. Ty na rozdíl od prototypů nebývají interaktivní a zaměřují se spíše na rozložení prvků a vzhled. V rámci soutěže je samozřejmě možné vytvářet i wireframy. Důležitý je celkový koncept.

Video ukázky prototypování aplikací.

K vytváření prototypů poslouží nejlépe specializované nástroje. Mezi nejznámější patří:

Chci se zúčastnit

Jste-li soutěživí, nebo si jen chcete vyzkoušet něco nového, pak je tato akce právě pro vás.

Členové týmu se přihlašují jednotlivě vyplněním formuláře.

Neváhejte a přihlašte se! Počet míst je omezen!

Účast na akci je zdarma. Stačí se jen registrovat.

Zpráva z ročníku 2016

Pokyny pro studenty Hackaton 2017

Dne 2. března 2017 se sejdeme ve Všeradicích nejpozději do 9:00!!

Soutež začíná v 9:15.

Areál Zámku ve Všeradicích bude zpřístupněn již od 8:00 hod.

Informace pro studenty, kteří pojedou autobusem: autobus odjíždí v 7:00 hod od Menzy ČZU v Praze.

Záštitu nad akcí převzal ministr zemědělství Marian Jurečka.

Sponzoruje společnost CONCUR.

V případě dotazů se obracejte na garanty akce:

Ing. Jan Masner

Ing. Michal Stočes