Hackathon Všeradice 2016 – soutěž v prototypování aplikací

Hackathony

V rámci diplomantského semináře ve Všeradicích pořádá Katedra informačních technologií soutěž v prototypování aplikací. Není nutné umět programovat. Stačí trocha kreativity a zájem o aplikace jakéhokoli druhu.

Zpráva o proběhlé akci

V čem soutěž spočívá?

Úkolem bude vytvořit prototyp aplikace na zadané téma. Není nutné nic programovat. Hlavní je koncept. Využívat se mohou jakékoli prototypovací nástroje, ale i přímo vývojová prostředí.

Na místě bude odhaleno téma soutěže. Start je v 9:00 a týmy pak mají čas do 17:00 na vytvoření prototypu. Následně budou svou vizi prezentovat před ostatními týmy. Sami soutěžící si pak mezi sebou v hlasování vyberou vítěze.

Pro koho je soutěž určena?

Přihásit se mohou všichni studenti PEF (kromě diplomantů wp, ti se účastní diplomantského semináře). Soutěžící se hlásí prostřednictvím formuláře na tomto webu, každý jednotlivě. Týmy jsou maximálně 3 členné.

Kdy a kde?

Akce se uskuteční v rámci semináře pro diplomanty Katedry informačních technologií 25. 2. 2016. Místo konání je Zámecký dvůr Všeradice. Jedná se o nedávno zrekonstruovaný areál s vlastním pivovarem. Po soutěži tak můžete ochutnat jedinečné pivo Všerad.

Pro účastníky je zajištěn odvoz od školy (a zpět) autobusem. Na místě pak bude zajištěn oběd i večeře. Vše zdarma.

Co bude k dispozici?

Přinést si musíte jen vlastní počítač. K dispozici bude internetové připojení. Dále pak projektor pro finální prezentaci vašich nápadů, tablety s Androidem (Samsung a Asus), smartphony (Windows Phone a Android) a iPad mini. Přinést si ale můžete jakékoli vlastní zařízení.

Ceny

Na výherce čekají věcné ceny a také mimořádné stipendium.

Prototypování

Prototypování je technika, která se využívá při vývoji software. Jedná se o návrh aplikace, jejích funkcí, struktury a interakce s uživatelem. Používá se před započetím programování pro ujasnění zadání, ale často i pro vymýšlení a definování funkcí. Často slouží a pomáhá při komunikaci se zákazníkem a bývá i součástí smlouvy.

Podobně jako prototypy se také dělají wireframy. Ty na rozdíl od prototypů nebývají interaktivní a zaměřují se spíše na rozložení prvků a vzhled. V rámci soutěže je samozřejmě možné vytvářet i wireframy. Důležitý je celkový koncept.

Video ukázky prototypování aplikací.

K vytváření prototypů poslouží nejlépe specializované nástroje. Mezi nejznámější patří:

Chci se zúčastnit

Jste-li soutěživí, nebo si jen chcete vyzkoušet něco nového, pak je tato akce právě pro vás.

Členové týmu se přihlašují jednotlivě vyplněním formuláře.

Neváhejte a přihlašte se! Počet míst je omezen!

Účast na akci je zdarma. Stačí se jen registrovat.

Pravidla soutěže

Kapacita autobusu je naplněna. Pokud byste se jinak nemohli zúčastnit, napište nám email a my vám místo zajistíme.

V případě dotazů se obracejte na garanty akce:

Ing. Jan Masner

Ing. Michal Stočes