Workshop “Continuity of Operations: Threats, Technology and Trade” – spolupráce PEF ČZU v Praze a CICS San Diego State University

Ve dnech 17. – 22. července 2017 se uskutečnil první ročník letního workshopu na téma „Continuty of Operations: Threats, Technology and Trade“ v prostorách Provozně ekonomické fakulty PEF ČZU v Praze. Pětidenního workshopu se zúčastnila skupina sedmi studentů pod vedením profesora Akshaye Pottathila z partnerské univerzity San Diego State University. Program zahrnoval přednášky a diskuzní panely s pečlivě vybranou skladbou odborníků a lektorů na témata jako je ekonomika, diplomacie, návrh a testování použitelnosti software, mezinárodní zdanění a audit, bezpečnost informačních systémů, IT project management a e-governance.

Workshop a doprovodný program organizačně zajistilo Zahraniční oddělení PEF ČZU. Tým lektorů zastupovali: Ing. Miloš Ulman, Ph.D. a Ing. Martin Havránek, Ph.D z Katedry informačních technologií, Ing. Josef Pavlíček, Ph.D. z Katedry informačního inženýrství, Ing. Lukáš Moravec, Ph.D. z Katedry obchodu a financí a PhDr. Vlastimil Černý, CSc., vedoucí Zahraničního oddělení PEF. Jako hosté diskuzních panelů vystoupili Leslie M. Alexander, bývalý velvyslanec Spojených států, Mgr. Simona Hornochová, daňová poradkyně a bývalá náměstkyně ministra financí, Ing. Mgr. Milan Šarapatka, Ph.D., poslanec PČR a Ing. Juraj Píš, IT project manager v La Lorraine Bakery Group NV.

Účastníci také navštívili prostory a výrobní halu firmy Foxconn CZ, která je předním výrobcem serverů HP, startup akcelerátor StartupYard a Parlament ČR. Během exkurzí účastníci získali širší vhled do politicko-hospodářského ekosystému ČR a jeho vazby na zahraničí.

Letní workshop byl jedním z výsledků pokračující spolupráce mezi Center for Information Convergence and Strategy (CICS) při San Diego State University a Provozně ekonomickou fakultou ČZU v Praze.

Shrnutí workshopu v podání jednotlivých účastníků a zástupců ZO PEF je v následujícím videu.