První ročník projektu zaměřeného na poradenství v mezinárodním podnikání

2. srpna 2018 se na San Diego State University konala závěrečná prezentace projektu, který společně připravilo Centrum pro výuku a výzkum mezinárodního podnikání při San Diego State University (SDSU CIBER) a Centrum pro datovou analytiku a zpravodajství (CENDAI) při PEF ČZU v Praze.

Prezentace byla vyvrcholením MBA kurzu BA 795 – International Business Development Practicum na Fowler College SDSU, jehož součástí byl týdenní pobyt amerických studentů v Praze spojený s aktivitami pořádanými týmem pedagogů a zaměstnanců PEF ČZU. Projekt zaměřený na mezinárodní obchodní poradenství měl za cíl provést průzkum a navrhnout potenciální možnosti vstupu na trh v USA pro nadnárodní belgickou firmu La Lorraine Bakery Group, reprezentovanou regionálním ředitelem Ing. Josefem Láskou. Projekt realizovala skupina pěti MBA studentů z Fowler College SDSU a magisterský student PEF ČZU Bc. Ondřej Valášek. MBA program Mezinárodní podnikání na Fowler College SDSU se dlouhodobě umísťuje mezi 15 nejlepšími MBA programy v USA.

Kurz byl vytvořen a veden prof. Martinou Musteen, ředitelkou SDSU CIBER. Dále se na odborné přípravě kurzu a výuce podílel Ing. Miloš Ulman, Ph.D., odborný asistent Katedry informačních technologií a vedoucí CENDAI na PEF ČZU v Praze. Velký podíl na realizaci odborného a kulturního programu v Praze měl tým Oddělení mezinárodních vztahů PEF ČZU v čele s Ing. Janem Hučkem, Ph.D.

Konzultační projekt nabízí unikátní příležitost českým firmám nebo firmám operujícím na českém trhu, které uvažují o vstupu na americký trh.  Prostřednictvím projektu firmy obdrží praktické informace a doporučení přímo od zdroje, které mohou okamžitě použít pro plánování svojí strategie pro vstup do USA. Firmy si zároveň mohou prostřednictvím amerických studentů vybudovat dlouhodobé vztahy na trhu, který patří mezi nejdynamičtěji rostoucí regiony na světě. Pro více informací kontaktujte Ing. Miloše Ulmana (ulman@pef.czu.cz) nebo prof. Martinu Musteen (mmusteen@mail.sdsu.edu).