Přednáška Virtuální realita@Škoda Auto

V pondělí 18. listopadu 2019 se konala přednáška z Cyklu přednášek odborníků z praxe na téma Virtuální realita@Škoda Auto. Akce byla pořádána ve spolupráci s firmou Škoda Auto, a. s. a Katedrou informačních technologií PEF ČZU v Praze. Přednášku zpestřila ukázka VR prezentace.

Využití virtuální reality v automobilovém průmyslu je již dávno skutečností a  již řadu let nedílnou součástí automobilového průmyslu. Pomáhá urychlit vývoj nových modelů a přípravu sériové výroby. První auto, kde se virtuální realita využívala ve Škoda Auto byla již první generace vozu Fabia. Jak je tato technologie používána u firmy Škoda Auto, přijeli studentům přednést a zároveň i prakticky ukázat Ing. Leoš Červený a Ing. Ema Nováková – Marcinčínová, Ph.D., MBA.

Posluchači byli obeznámeni pozitivními vlastnostmi využití virtuální reality, ale také reálnými problémy, se kterými se potýkají odborníci ve ŠA.

Po zhlédnutí a vyzkoušení si VR ukázky s brýlemi o rozlišení 5K nikdo z přítomných studentů nezapochyboval, že je dnes škodovka na světové špici využití těch nejmodernějších VR technologií.

Velké poděkování patří zástupcům Škoda Auto, a.s. a pracovníkům Střediska Informačních služeb, kteří přednášku pomohli zajistit po technické stránce.