Finální projektový meeting

Zástupci Katedry informačních technologií PEF se zúčastnili závěrečné konference a finálního projektového mítinku, které se konaly hybridní formou v litevském Kaunasu 24. – 26. října 2022.

Erasmus+ projekt Digital competence framework for Ukrainian teachers and other citizens (dComFra) realizuje 15 organizací v čele s litevskou Vytautas Magnus University. I přes složité podmínky na Ukrajině se na konferenci a mítink do Kaunasu dostavilo osobně několik ukrajinských žen z 15 participujících partnerských organizací. Na konferenci vystoupilo mnoho odborníků včetně Kateryny Suprun z Ministerstva školství a vědy Ukrajiny, Valeriye Ionan, náměstkyně ministra pro evropskou integraci z Ministerstva pro digitální transformaci a Claudia Matera z All Digital, přední celoevropské sdružení se sídlem v Bruselu zastupující členské organizace po celé Evropě, které spolupracují s 25 000 centry digitální kompetence. Za ČZU se konference zúčastnili Věra Motyčková MA a doc. Ing. Pavel Šimek, Ph.D. s prezentací na téma digitální technologie a e-learning v terciárním vzdělávání. Projekt dComFra, který byl kvůli Covid-19 a válce na Ukrajině prodloužen o rok, oficiálně končí 14. listopadu 2022 s tím, že reportování aktivit Evropské komisi poběží až do půlky ledna 2023. Zároveň je nutné podotknout, že cílů projektu – zavedení národního rámce a reformy vzdělávání učitelů v digitálních kompetencích – se podařilo navzdory zpoždění vlivem výše zmíněných problémů na Ukrajině dosáhnout.