Exkurze v Potravinářském pavilonu FAPPZ

Homepage

Katedra informačních technologií PEF pořádala 30. ledna 2024 přátelské setkání partnerských firem jako poděkovaní za dosavadní spolupráci. Zástupci se tak zúčastnili komentované prohlídky základních potravinářských provozů, které jsou součástí Potravinářského pavilonu, který slouží jako Výukové centrum pro rozvíjení teoretických znalostí a praktických dovedností studentů Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (FAPPZ) na České zemědělské univerzitě v Praze.

Pracovníci byli nejprve přivítáni děkanem FAPPZ prof. Ing. Josefem Soukupem, CSc. Dále pak byli vedoucím provozu Petrem Kadlecem seznámeni konkrétně s technologiemi zpracování masa, mléka, ovoce a zeleniny, lisování olejů, pekárnou s cukrárnou a malým výzkumným pivovarem. Velké ohlasy vzbudila exkurze místního mlýnice. V pavilonu dále navštívili gastro provoz či prostory pro testování výrobků v moderní senzorické laboratoři a nutriční poradenství. Zajímavostí pro návštěvníky nového pavilonu jsou výukové lávky, ze kterých lze pozorovat jednotlivé provozy bez nutného průchodu hygienickou smyčkou.

Na samotném závěru prohlídky došlo i k ochutnávce výrobků Potravinářského pavilonu.

Pro zástupce firem to byla jedinečná příležitost se seznámit s takovýmto provozem. Exkurze dle ohlasů byla velmi pozitivně hodnocena. Pořadatelé děkují za možnost uskutečnění perfektně komentované prohlídky zaměstnancům Potravinářského pavilonu a pracovníkům FAPPZ.