CYKLUS PŘEDNÁŠEK ODBORNÍKŮ Z PRAXE ZS 2024/2025

Aktuální

Cyklus přednášek

Homepage

Katedra informačních technologií opět pořádá v ZS 2024/2025 samostatný cyklus odborných přednášek na aktuální témata z oblasti Informačních a komunikačních technologií. Nabízené přednášky budou postupně v průběhu akademického roku k dispozici ze záznamu. Cyklus přednášek probíhá v ZS (období říjen až prosinec).

Cílem je především obohacení a doplnění standardní výuky, podpora konkurenceschopnosti absolventů na trhu práce a další prohloubení katedrové spolupráce s praxí.

Studentům lze ze strany zúčastněných firem kromě vlastního tematického obsahu přednášky nabídnout také spolupráci ve formě odborných stáží, témat BP nebo DP, účast na projektech, apod.

Zvolenou cílovou skupinou jsou v ZS studenti oboru Informatika, dále studenti ekonomicko-manažerských oborů Podnikání a administrativa 2. ročníků bakalářského, 1. a 2. ročníků navazujícího magisterského studia. Přednášky se týkají předmětů Web design, Počítačové sítě, Internetové technologie Client Side, ICT pro managery.

Studenti mají za povinnost absolvovat minimálně jednu odbornou přednášku (případně dvě, pokud je určeno v předmětu) dle vlastního výběru z daného cyklu (podmínka zápočtu). Student se samozřejmě může přihlásit i na více přednášek. Přihlašování probíhá prostřednictvím formulářů na webu KIT (viz níže). Cyklus přednášek běží od 21.10.2024 standardně v pondělí od 15:45 na učebně EIV, v některých termínech na EII a EIII. Cyklus běží do 9. prosince 2024.

Přihlašování studentů na přednášky bude probíhat od 03.10.2024 prostřednictvím webu katedry.

Na přednáškách bude evidována docházka!

Přečtěte si pozorně Informace k systému docházky na Cyklus přednášek odborníků z praxe ICT

POZOR ! Absolvovaná přednáška je započitatelná jako součást  zápočtu v rámci povinné bakalářské praxe !

Téma přednášky

Přednášející

Společnost, pozice

Místnost

Jazyk
11.11.2024Nebojíme se IPv6Růžička Ladislav GRAPE SC, a.s.EIVczREGISTRACE

Pro studenty INFO – Počítačové sítě

Na přednášce se dozvíte, proč bychom měli nasazovat/požadovat IPv6 adresy a jaké jsou výmluvy a realita ze světa ISP „proč to nejde“.

12.11.2024SAP Business Technology Platform: Transforming Businesses in the Digital EraValouch Vladimir; Petruzelka BartolomejSAPEIIczREGISTRACE

Pro studenty PAAN
Anotace: Bude dodáno

18.11.2024Škoda Auto má svého ChatbotaLukáš LojkaŠKODAEIIIczREGISTRACE

Čím větší firma je, tím náročnější bývá integrace nástroje, jako je chatbot. O co se jedná? Proč chatbota ve Škoda Auto využíváme a do kterých oblastí míří? Na všechny tyto otázky vám odpovíme na přednášce.
Čím větší firma je, tím náročnější bývá integrace nástroje, jako je chat bot. Jak z hlediska infrastruktury, tak i z pohledu IT bezpečnosti. Výsledkem je ale mnoho ušetřených hodin a větší efektivita.

02.12.2024AI v moderních počítačových sítichJeleník AndrejCISCOEIVczREGISTRACE

Pro studenty INFO – Počítačové sítě

Na přednášce se dozvíte, jak využít umělou inteligenci a strojové učení (AI/ML) k identifikaci a klasifikaci koncových bodů, implementaci bezpečnostních zásad a zobrazení nejkritičtějších upozornění, na jejichž základě je třeba jednat.

09.12.2024Jak být vidět na webuGabriela KunstováTasteEIIIczREGISTRACE

Anotace: Bude dodáno