SAP jako vstupenka do světa byznysových dat

Akce

,

Aktuální

,

Homepage

,

Zprávy

Studenti Provozně ekonomické fakulty České zemědělské univerzity (PEF ČZU) zaznamenali významný úspěch v oblasti podnikových informačních systémů. V rámci předmětu „Účetnictví v ERP“, součásti studijního programu Business Analytik, se osmnáct studentů úspěšně popasovalo se sedmi náročnými případovými studiemi v systému SAP S/4 HANA – s úspěšností přes 80 %. Odměnou jim byly certifikáty o splnění předmětu, které jim otevřou dveře do světa datové analytiky a ERP praxe.

Katedra informačních technologií zde sehrála klíčovou roli – nejen v metodickém vedení, ale především v technickém zajištění výuky a propojení s praxí. Ve spolupráci s Katedrou obchodu a financí vytvořila základ pro výuku studentů, která kombinuje technické dovednosti se znalostí ekonomických procesů. Právě důraz na IT stránku SAP systémů je tím, co posouvá výuku na PEF.

Slavnostní předání certifikátů se uskutečnilo za účasti emeritního děkana a proděkana pro pedagogickou činnost doc. Ing. Martina Pelikána, Ph.D. , garanta předmětu Ing. Mgr. Marka Dvořáka, Ph.D., Ing. Paed. IGIP a odborníka z praxe Ing. Tomáše Raina, Ph.D. ze společnosti STORMWARE. Jejich přítomnost podtrhla význam úspěchu studentů i kvalitu výuky, kterou Katedra informačních technologií dlouhodobě rozvíjí s cílem připravit absolventy na náročné požadavky digitálního trhu práce.

Tato aktivita potvrzuje, že propojení akademického prostředí s IT praxí dokáže studentům poskytnout důležitý kariérní náskok.