Implementace WP4 v projektu dComFra

V rámci pracovního balíčku WP4 projektu dComFra je vyvíjen vzdělávací obsah včetně pilotního ověření. Práce je založena na výsledcích implementace pracovních balíčků WP1, WP2 a WP3.

Výsledky WP1 tvoří páteř projektu dComFra, včetně převzatých modulů zvoleného systému školení a certifikace digitálních kompetencí – ECDL/ICDL a deseti profilů pro občany a tří profilů pro pedagogy. Během WP2 byly na každé ukrajinské univerzitě zřízeny kanceláře DC, akreditované ECDL/ICDL jako testovací kanceláře.

WP3 poskytl proškolení dostatečného počtu vysokoškolských učitelů (budoucích koučů), aby měli znalosti pro výuku, pro tvorbu učebních materiálů a kurzů a také pro dovednosti v používání zařízení.

Na základě modelů digitálních kompetencí pro ukrajinské pedagogy (přijaté k posouzení Ministerstvem školství a vědy Ukrajiny) a občany Ukrajiny (schválené Ministerstvem digitální transformace Ukrajiny), navržených během WP1, bylo konsorciem vybráno 22 výukových modulů:

1. Základy počítačů
  20. Pokročilá práce s tabulkovými kalkulátory
  21. Pokročilá práce s databázemi
  22. Pokročilé dovednosti v prezentacích

Tyto vzdělávací moduly budou pilotně otestovány, ovšem během pandemie Covid-19 veškerá práce a koordinace probíhá zatím online formou.