Kick-off meeting v Aténách

RURBANIVE

Zástupci Provozně ekonomické fakulty (PEF) doc. Ing. Miloš Ulman, Ph.D. a Věra Motyčková MA a Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů (FAPPZ) prof. Ing. Lenka Kouřimská, Ph.D. a Ing. Lukáš Pacek, Ph.D. se zúčastnili zahajovacího projektového mítinku, který se konal v Aténách ve dnech 15. – 16. 2. 2024.

Jednání navázalo na virtuální setkání projektu RURBANIVE z 23. 1. 2024 a bylo první příležitostí k osobnímu setkání a naplánování aktivit na prvních šest měsíců projektu.

Horizont Evropa projekt RUral-uRBAN synergies emerged in an immersIVE innovation ecosystem (RURBANIVE), který poběží čtyři roky do prosince 2027, realizuje 17 organizací z 8 zemí v čele s Institute of Communication and Computer Systems (ICCS). Projekt byl oficiálně zahájen 1. ledna 2024 a jeho ambicí je radikálně změnit prostřednictvím síly imerzivních technologií a inovativních strategií dynamiku mezi městskými a venkovskými oblastmi. Zapojuje širokou škálu zúčastněných stran včetně občanů, zástupců veřejné správy, tvůrců politik a dalších aktérů podporujících výměnu znalostí a inovativní řešení.

Projekt relizuje tým z Katedry informačních technologií (KIT) PEF a Potravinářského pavilonu FAPPZ ČZU v Praze. ČZU založí společně se stakeholdery laboratoř pro inovace a předávání know-how na rozmezí města a venkova. Diskutovaná témata budou zpracování a výroba potravin, možnosti financování, vznikající obchodní příležitosti a inovace potravinářské výrobky pomocí nejmodernějších technologií zpracování. KIT vyvine komunitní digitální platformu, která poskytne čtyři online kurzy doprovázené poutavými digitálními kampaněmi a bude sdružovat inovativní výstupy ze sedmi laboratoří na pomezí města a venkova v projektu RURBANIVE.

Pro vice informací se můžete přihlásit k odběru projektového newsletteru nebo sledovat novinky na FacebookuLinkedIn, síti X a YouTube.