Tým ČZU zvítězil v soutěži Škoda Biz Sim Cup 2021

Dne 26. listopadu 2021 uspořádala ŠKODA AUTO, a. s. ve spolupráci s Katedrou informačních technologií PEF ČZU v Praze, Fakultou informatiky a managementu UHK a VŠE národní finále soutěže ekonomicko-manažerských dovedností ŠKODA Biz Sim Cup 2021, které se z důvodu špatné epidemiologické situace konalo v on-line prostředí MS Teams. V těžké konkurenci získal prvenství tým z PEF ČZU v Praze s názvem "Tým, co hledá jméno".

Své manažersko-ekonomické dovednosti přišlo poměřit 9 vítězných týmů ze školních kol, které proběhly v říjnu a září na České zemědělské univerzitě v Praze, Vysoké školy ekonomické a Univerzity Hradec Králové.

Pořadí týmů, které dosáhly nejvyšší hodnoty firmy, jež závisela nejen na zisku z prodaného zboží, ale také na finanční zodpovědnosti vyplývající z míry zadlužení, se ve finálovém kole umístily takto:

1. Tým, co hledá jméno (PEF ČZU)
  2. Pracovní název_finální verze (VŠE)
  3. Pumpaři (VŠE)
  4. "B" Tým (UHK)
  5. Škoda nezkusit :-) (ČZU)
  6. Tým1 (UHK)
  7. Karel (VŠE)
  8. Ci(o)nquerors (UHK)
  9. Saprise (ČZU)

Cílem simulační hry bylo stanovit vhodné logistické strategie, při kterých bylo nutné zásobovat centrální sklad produkty od dodavatele a regionální sklady napojené na centrální sklad. Odbyt prodávaných produktů závisel na vhodně zvolené cenové politice. Ceny produktů bylo třeba zvolit s odpovídající marží, aby bylo možné konkurovat ostatním týmům. Simulační hra byla realizována v prostředí systému SAP S/4 HANA. Soutěžící se tak seznámili s předním podnikovým informačním systémem.

Vítězný tým z PEF ČZU v Praze získal pohár a odměnu 40 tisíc Kč. Tým, který se umístil na druhém místě získal odměnu ve výši 24 tisíc Kč a třetí tým získal krásných 16 tisíc Kč.

Všem zúčastněným týmům děkujeme na účast a vítězům gratulujeme!

V pondělí 6. prosince 2021 bude slavnostně předán pohár pro vítěze, poukázka na finanční odměnu a trička z rukou děkana Ing. Martina Pelikána, Ph.D.